سلام خدمت دوستای گل متممی انتخاب های من از متن کتاب “اقتدارگرایی ایران در عصر قاجار” بیشتر ترکیبات و عبارات منفعل بود تا واژه، که البته آمارشونم بالا زد! تعدادیشون اینها بودن: حمایت فکری، فقدان قدردانی، خودانتقادی، فرافکنی، کار تشکیلاتی، دستیابی به اجماع فکری و رفتاری، مبتنی بر…، به تعویق انداختن، مصالحه، خود محوری وووو راستی منم دراین باب یه تمرینی به ذهنم رسید، میتونیم یکی از موضوعاتی رو که اخیرا درباره ش با کسی صحبت کردیم، یا اگه چیزی بود که درباره ش برای کسی توضیحی دادیم انتخاب کنیم، و بعد از یاداوری اینکه چیا گفته بودیم، بیایم یه توضیح بهتر با واژه های بهتر و قشنگتر براش آماده کنیم و برای دفعات بعد گوشه ی ذهنمون داشته باشیم، و البته حواسمونم باشه خیلی از کلمات جدید و قلمبه سلمبه و غریب هم استفاده نکنیم که مخاطب بجای فهم بیشتر و بهتر موضوع، تعجب کنه! مثلا خود بنده جدیدا یک کتابی میخونم که واقعا مشتاق بودم برای یکی دوتا از دوستام راجع بهش صحبت کنم و مکالماتمونو خییلی نامحسوس به سمت معرفی اون کتاب سوق میدادم :) خب معرفی خوبش برام خیلی مهم بود چون بسیار کتاب ارزشمندیه، اما هربار بعد از صحبت کردن راجع بهش احساس کردم اصلا حق مطلبو خوب ادا نکردم… و حالا راجع بهش فکر کردم و دارم یه معرفی خیلی بهتر و شیواتر با کلمات مناسبتر و رساتر براش آماده میکنم، که هم دوستام به درستی دستشون بیاد موضوعش چیه، هم ترغیب بشن بخونن، هم شاکله ی کلی حرفام چیز قشنگتری باشه و هم حق مطلب بخوبی ادا بشه :) درباره ی خیلی موضوعات دیگه مون هم میشه چنین شیوه ای رو استفاده کرد راستی ممنون از دوستان بخاطر کامنتای خوبشون زیر این پست، خیلی مفید بود. کلمات شیک فارسی

asman هم ,خیلی ,معرفی ,بهش ,صحبت ,یه ,راجع بهش ,درباره ش ,بعد از ,بهتر و ,براش آمادهمنبع

خجالت

خوب ارتباط بگیرید

صحبت با بیمار

فن بیان بهتر

نفس اعتماد

اثر

اختلال کلامی

مشخصات

آخرین جستجو ها

دارو های گیاهی آموزش برای همه تبادل لینک رایگان اخبار اقتصادی اصفهان | قیمت روز آهن آلات ، ارز FireWolf مطالب جالب|دانلود|مطالب طنز|بهترین مطالب|مطالب باحال|ترول|مطالب عاشقانه|حتما بخون که ضرر نکردی... اجناس فوق العاده اخبار سایت بلگ بیست مشاوره قاب موبایل اچ تی سی